Stanovisko jógového učiteľa a psychológa Štepitu na video ministra zdravotníctva SR

Autor: Nikoleta Čáková | 18.5.2020 o 8:23 | (upravené 18.5.2020 o 8:32) Karma článku: 7,82 | Prečítané:  2397x

Reakcia jógového  učiteľa a psychológa Mateja Štepitu na video ministra zdravotníctva SR Krajčího, v ktorom rozpráva o svojom duchovnom zážitku z minulosti.

Slovenským internetom v súčasnosti koluje video ministra zdravotníctva SR pána Krajčího, v ktorom ešte pred nástupom do výkonu funkcie šéfa rezortu rozpráva o svojom duchovnom zážitku z minulosti. 

„Modlili sme sa za jedného konkrétneho brata, ktorý tam bol a zistili sme, že mal dočinenia niečo s okultizmom alebo jógou, cítil sa poviazaný, keď sme sa začali modliť za naplnenie Duchom Svätým, tak my sme sa začali modliť za neho, nech ho Boh uvoľní, nech ho oslobodí. Ten brat kľačal a zrazu prišla situácia, to bol možno vánok alebo čo, on zrazu padol do zadu a vykríkol: Chalani, ja som slobodný. Keď sa to stalo, tak tam prišiel Duch Svätý,“ vysvetľuje Marek Krajčí na videu svoj zážitok.

K tomuto vyjadreniu zaujal stanovisko psychológ  a jógový učiteľ Matej Štepita z jógovej školy Premena v  priloženom videu.

Psychológ Matej  zároveň vyzýva pána ministra  aby zaujal aktuálne stanovisko k uvedenému videu a aby sa verejne ospravedlnil, resp. dementoval uvedený názor,  nakoľko  ako uviedol:

„verejne činná osoba nemá čo šíriť materiály v demokratickom štáte, kde nám ústava garantuje slobodu svetonázoru, slobodu vierovyznania, akékoľvek ponižovanie nejakého  iného pohľadu na svet alebo svetonázoru, ako je to, ktoré  dotyčný človek má. Ja si osobne  veľmi vážim aj  kresťanstvo, študujem Bibliu a kresťanské hodnoty sú mi veľmi blízke. Príde mi, že   v mnohom sa s učením jógy, ktorému sa s venujem, vedia dopĺňať, majú dokonca aj mnohé paralely, v mnohom sa stretávajú, samozrejme, že v niečom sa rôznia a líšia ale spôsob dialógu  medzi týmito pohľadmi na svet , rozhodne vždy musí byť partnerský  a rovnocenný a to je niečo  čo  sa v tomto videu vôbec neudialo a naopak jóga bola zaradená k niečomu čo je nižšie až nebezpečné pre človeka.“

Vo svojom videu ďalej uvádza, že strachu je v spoločnosti viac než dosť a akékoľvek poukazovanie na nejakú skupinu ľudí a spájanie ju s nebezpečenstvom  je  dnes spoločensky veľký hazard a rozhodne žiadny verejný  predstaviteľ štátu si niečo také nemôže dovoliť ak je len trošku zodpovedný.

A napokon pána Krajčího vyzval  k  rovnocennému otvorenému dialógu, nakoľko ako sa vyjadril: ,,rôzne spirituálne smery, či už hovoríme o jóge, o kresťanstve, budhizme alebo islame  majú možnosť sa navzájom veľmi pekne obohatiť, pokiaľ  nebudeme  sa štvať medzi  sebou navzájom, ale  pokiaľ sa dokážeme posadiť za jeden stôl, diskutovať, pomenovať si rozdiely, nechať ľudom slobodu, nech si vyberú čo ich najviac oslovuje, a zároveň sa navzájom vo všeličom možnom inšpirovať."

K uvedenej výzve sa pridal aj Profesijný zväz učiteľov jógy na Slovensku, ktorý pánovi ministrovi adresoval otvorený list k verejnému ospravedlneniu. Viac na https://www.uciteliajogy.sk/vyzva-k-verejnemu-ospravedlnen…/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Samuela Marca

Privítajte Petra Pellegriniho, náhradného človeka (píše Samo Marec)

Môžete Pellegriniho vyhnať zo Smeru, ale nemôžete Smer vyhnať z Pellegriniho.

Minúta po minúte: PCR testy odhalili vyše tisíc nakazených, pribudlo 16 úmrtí

Z 44 769 vykonaných antigénových testov zistili 919 pozitívnych osôb.

Prvá námestníčka Kováčiková odchádza z prokuratúry

Rezignáciu odôvodňuje aj útokmi na svoju osobu.


Už ste čítali?